Welcome to Blogster!
1,488,244 Blogster Users  |  364,642 Posts
 
 
 

gosiakomunia

 

Blog Traffic: 2600

Posts: 2

My Comments: 0

User Comments: 0

Photos: 0

Friends: 0

Following: 0

Followers: 0

Points: 132

Last Online: 1798 days ago


 
 

Visitors

No Recent Visitors
 

Sukienka komunijna czy alba, czyli wieczny dylemat

Added: Thursday, April 9th 2015 at 3:04am by gosiakomunia
 
 
 

Raczej nikt nie kwestionuje faktu, że ubranie dziewczynki do momentu I Komunii jest znacznie trudniejsze, niż gdy chodzi o chłopca. Fundamentalnym dylematem jest już wybór między właściwym strojem: czy właściwiej postawić na zwyczajną sukienkę komunijną, czy raczej jednolitą albę. Różnica – prócz walorów estetycznych – w ogromnej mierze bazuje na na cenie takiego zakupu.
Nie da się bowiem co ukrywać, że stroje komunijne takie jak komże, a więc takie same dla każdej dziewczynki są zdecydowanie tańsze od sukieneczek. Oczywiście mamy cały czas mogą zakupienia w jakieś estetyczne dodatki, szczególnie w wianki czy pelerynki, ale omijamy z dala przypadki tak zwanego pokazu mody. Oprócz tego klasyczne stroje komunijne mogą być prawie zawsze sprzedane, co w przypadku sukienek jest najczęściej wykluczone. Nie da się także zapominać, iż alby jako stroje komunijne fantastycznie sprawdzają się jako wyjątkowo wygodne stroje, odpowiednio dopasowane, co trudno powiedzieć w przypadku garniturów, które – jeżeli dziecko przytyje – należy zmniejszać lub poszerzać.
W rodzimej świadomości jednak wciąż panuje tradycyjne przekonanie, że I Komunia ma głównie znaczenie fizyczne, a nie religijne. Dlatego dla wielu dzieci istotniejszy jest właściwy strój olśniewający gości, a nie przeżycia duchowe.

Autor: Pozycjonowanie stron Radom

User Comments

Post A Comment

This user has disabled anonymous commenting.